O NAS

DOŚWIADCZENIE I BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy Certyfikat Operatora Lotniczego AOC

Loty pasażerskie wykonujemy od lat 90-tych. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas podstawą! Certyfikat AOC jest obecnie jedynym dokumentem uprawniającym firmy balonowe do komercyjnych lotów z pasażerami.

KIM JESTEŚMY?

Dzięki doświadczeniu naszych pilotów jesteśmy w stanie zapewnić Państwu niezapomniane przeżycia z powietrznej podróży. Jesteśmy otwarci na każdą propozycję zobaczenia danego terenu z powietrza jak i chętnie sami służymy radą.

Nasz region obfituje w przepiękne tereny do podniebnej turystyki zapewniającej widoki zapierające dech w piersi. Wrażenia z oglądania wschodu słońca w balonie są niezapomniane, a pamiątkowe zdjęcia zawsze pozwolą Wam choć na chwilę oderwać się od ziemi.

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ I ZAMIŁOWANIE DO BALONÓW

Jest październik, rok 1975…

W deszczowy, jesienny wieczór dwóch studentów pedagogiki Andrzej Ćwikła i Marian Pusz, wspomagani dobroczynnym działaniem soku z gumijagód, wpadają na genialny pomysł:

„Zbudujemy balon!”

W ten sposób powstał Klub Balonowy i zaczął się proces szycia pierwszego balonu.

“Latanie rozpoczęliśmy dopiero gdy sami zbudowaliśmy balon gazowy w 1978 roku”

Przez wiele kolejnych lat biznes i pasja Andrzeja kręcił się wokół balonów. Naturalne było to, że zaraził on tym swoich synów, Tomasza i Błażeja.

Tomek i Błażej Ćwikła – piloci

Synowie Andrzeja są związani z baloniarstwem od urodzenia. Zaczynali od obsługi naziemnej. Od 12 lat latają jako piloci zawodowi.

Obydwaj mają za sobą setki godzin nalotu i doświadczenia.

W 2014 roku powołali firmę FlySquad, która kontynuując rodzinną tradycję, zajmuje się organizacją wypraw balonowych i lotów widokowych w całej Polsce. Pilotami i współwłaścicielami firmy są ojciec Andrzej Ćwikła oraz synowie Tomek i Błażej.

Najważniejsze wydarzenia z historii Panów Ćwikła:

1978 – Pierwsi Polacy balonem na Kubie

Zawody Balonowe:

1983 – Paryż, Gordon Bennett

1988 – Australia

1990 – Izrael

1991 – Japonia

2002 – wysokościowy rekord Polski w klasie AX-9

2006 – Dubaj

2010 – Iran

Tomek w wieku 3 lat wiązał worki z piachem do balonu gazowego ojca.

Trzej właściciele firmy FlySquad przy gazowcu.